DIGITALIZACE ANALOGOVÝCH VIDEO A AUDIO ZÁZNAMŮ


Máte-li doma svůj rodinný archiv na kazetách VHS, je nejvyšší čas tyto mnohdy nenahraditelné záznamy převést do digitální podoby. Nejsme sběrna! Vaše záznamy přímo zpracováváme.

Jak probíhá převod?


Záznam s kazety je pomocí analogově-digitálního převodníku importován do počítače, poté je v profesionální střižně upraven. Dle zvolené varianty je obraz vyčištěn, jsou provedeny obrazové korekce a vystřižení "hluchých míst". Následuje úprava pro výrobu DVD ( authoring, tvorba menu ), a je vyrobeno DVD s potiskem. Dle Vašeho přání je možno digitalizovaný záznam uložit do souboru a uložit na flash disk, nebo odeslat přes některou s úschoven.

Možnosti:

Varianta 1 - Jednoduchý převod


Tato varianta je vhodná pro kvalitní VHS záznamy, které byly již v minulosti profesionálně upraveny. Příkladem je svatební video vyrobeno některým profesionálním studiem na VHS.
Za jednoduchý převod bez prostřihu a korekcí s DVD se základním menu a s jednobarevným potiskem v papírovém obalu - nad 20 disků v pořadači zaplatíte 1,66 Kč za 1 minutu VHS/S-VHS záznamu, nebo kazety Video8/HI8. V případě, že nepožadujete nosič DVD a digitalizovaný záznam Vám bude zaslán v podobě datového souboru, nebo nahrán na Váš přenosný HDD, je to 1,25 Kč za 1 minutu.
Minimální cena zakázky je 200,-Kč

Varianta 2 - Převod s prostřihem


Převod s prostřihem a lehkou úpravou obrazu a zvuku je vhodný ve většině případů rodinných záznamů. Za převod s prostřihem hluchých míst, s ořezem obrazového rámečku a lehkou korekcí obrazu a zvuku, DVD s jednoduchým menu a potiskem v měkkém obalu nebo pořadači zaplatíte 4,16 Kč za 1 minutu záznamu. V případě, že nepožadujete nosič DVD a digitalizovaný záznam Vám bude zaslán v podobě datového souboru, nebo nahrán na Váš přenosný HDD, je to 3,33 Kč za 1 minutu záznamu
Minimální cena zakázky je 350,-Kč

Varianta 3 - Kompletní zpracování


Kompletní zpracování, velké úpravy obrazu, kompletní střih, dozvučení, digitální filtry a efekty - to vše je vhodné pro zákazníka, který žádá co nejlepší výsledek zpracování svých záznamů. Za tuto variantu a DVD s rozdělením na kapitoly, se strukturovaným menu, potiskem disku, to vše ve tvrdém obalu s potiskem zaplatíte 20,83 Kč za 1 minutu. V případě, že nepožadujete nosič DVD a digitalizovaný záznam Vám bude zaslán v podobě datového souboru, nebo nahrán na Váš přenosný HDD, je to 19,16 Kč za 1 minutu.
Minimální cena zakázky je 500,-Kč

Střih videa a výroba filmu


Pokud máte doma video natočené třeba na dovolené a chcete z něj mít opravdový dokument, nabízíme Vám jeho zpracování. Střih videa a výroba filmu z Vámi natočeného videa v kvalitě HD (také HDV) a SD, dodaného na kazetě MiniDV, Video8/Hi8, VHS-C/SVHS-C, VHS, S-VHS, na přenosném HDD, Flash disku nebo na DVD (MP4, MPEG2, MOV, H264, AVCHD, HDV, DV, AVI a další), včetně korekcí a hudebního podkladu (free hudba s licencí Creative common): cena 50,-Kč za 1 minutu.
Minimální cena zakázky je 2500,-Kč

U všech variant platí množstevní slevy. Pokud tedy budete chtít digitalizovat najednou celý rodinný archiv, cenu Vám stanovíme dle konkrétní zakázky.

Digitalizace audiokazet


Audiokazety digitalizujeme na zařízení poměrem 1:1 pro zachování maximální kvality. Po digitalizaci záznam rozstříháme na jednotlivé tracky a výsledek finalizujeme na Audio CD, flash disk, nebo Vám jej zašleme přes službu "uschovna.cz".
Cena digitalizace je 150,-Kč za 60 minutovou kazetu finalizovanou na CD, nebo 120,-Kč na záznam 60 minutový záznam exportovaný do souboru WAW bez nosiče. Při větším počtu kazet bude platit množstevní sleva a cena bude stanovena individuálně

Důležité upozornění k digitalizaci analogových záznamů
Podmínkou úspěchu převodu je funkční a nepoškozená videokazeta nebo audiokazeta. Vlivem stáří kazety, skladování, vlhkosti a jejího nepoužívání může dojít ke slepení pásku. V extrémním případě se může u videokazet stát, že se takovýto pásek může namotat na buben hlav. Za tuto situaci neneseme žádnou zodpovědnost, neboť se takovýto stav kazety nedá předem zjistit. Pamatujte prosím, že ze starého VHS záznamu nikdo neudělá záznam vysokého rozlišení a kvality. Jedná se v prvé řadě o záchranu takového záznamu. Mnohé je možné upravit a vylepšit, ale handicap VHS kazet odpovídající horizontálnímu rozlišení 240 řádků, oproti 576 řádků pro TV systém PAL, které běžně dosahují digitální rekordéry nebo dokonce 720 nebo 1080 řádků pro HD záznamy.

Máte-li tedy chuť se pustit do záchrany svých analogových záznamů, napište. Určitě se domluvíme. Ceny jsou pouze informativní, přesnou cenu Vám zašleme po posouzení konfrétního projektu.

Kontaktujte nás

Máte-li jakékoli dotazy, nebo chcete-li učinit objednávku, můžete využít kterýkoliv z kontaktůEva a Martin ILKOVI


ICO:87837650
Bohuslavice u Hlučína


Kontakt FOTO:
Eva ILKOVÁ +420 604 239 090
fotoeva7@gmail.com

Kontakt VIDEO:
Martin ILEK +420 604 856 662
martinvideo7@gmail.com

E-Mail STUDIO:
unasdomastudio@gmail.com

Ohodnoťte naši firmu. V sekci "Hodnocení" nám můžete přidělit hvězdičky, a sdělit nám svůj názor.